Thinprint, merkezi Almanya’da bulunan uluslararası bir şirket olan Cortado’nun markasıdır. Thinprint Microsoft, Citrix, Vmware ve diğer ağ ortamlarında yazıcı ve yazıcı sürücülerinin kolay ve esnek yönetimiyle önde gelen kurumsal yazıcı optimizasyonu çözümleri sunar.
Bu çözümlerle müşterilerin yüksek kaliteli hızlı çıktılar almasını, yönetim maliyetlerinin düşmesini, tüm baskı ortamının tam güvenliği ve kontrolünü ellerinde tutarak kaynak kullanımlarında tasarruf elde etmelerini sağlar.
Hükümetlerden finans sektörünün küresel oyuncularına, sanayi üretim tesislerinden askeri kullanıma kadar Thinprint çözümleri 80’den fazla ülkede, çalışan sayıları 5 ile 150.000 arasında değişen 15.000’den fazla kurum tarafından kullanılmaktadır.
• Printer Dashboard tüm yazıcı ağının bir tarayıcıyla izlenmesini ve kontrolünü sağlar.
• Personal Printing Essentials çevreye duyarlı, esnek ve güvenli çıktılar almak isteyenler için basit ve düşük maliyetli bir çözümdür.
• Server Engine Thinprint’in temel ürünüdür ve ağ ortamında planlanan merkezi yazıcı sunucuları veya hali hazırda kullanılanlar için lider çözümdür.
• Application Server Engine Citrix, XenApp ve Microsoft uzak masaüstü servisleri kullanan sunucu tabanlı işlemler ile profesyonel baskı yönetimidir.
• RDP Engine, Desktop Engine, V-Layer Basic, Management Center, Connected Gayeway, Host Integration Service Thinprint’in diğer çözümleridir.