ThinPrint Host Integration Service
Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri ve Citrix XenApp ortamlarında ana bilgisayar sistemleri kullanan sorunsuz toplu baskı.
Ayrıca ERP, PPS veya CRM sistemleri gibi merkezi şirket uygulamalarına erişmek için Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri veya Citrix XenApp’ i kullanıyor musunuz? Kurumsal uygulamalar genellikle kendi uygulama sunucuları üzerinde çalıştırırken, kullanıcı arabirimi (örneğin SAPGUI veya Unix öykünme) genellikle bir terminal sunucusu veya web tarayıcısı üzerinden sağlanmaktadır. Yazdırma işleri genellikle spool server’da oluşturulduğundan, bu mimari genellikle yazdırma yönetimi açısından önemli sakıncalara yol açar. Bu tür mimarinin yarattığı etkin baskı yönetim zorluklarının üstesinden gelmek için ThinPrint Host Integration Service kullanın.

Nasıl çalışır ?
Bir kullanıcı paylaşılan bir sistem üzerinde bir yazdırma işi oluşturur ise, Host Integration Service ilk olarak kullanıcının hangi terminal veya XenApp sunucusu üzerinde çalıştığını analiz eder. Yazdırma işi daha sonra TCP / IP üzerinden doğru terminal sunucusu ile uygulama veya spool server’ a taşınır. Oradan, yazdırma işi sıkıştırılmış halde bant genişliği görüntülenmesi ile ICA veya RDP protokolü kullanılarak iş istasyonuna taşınır. Baskı verisi daha sonra açılır ve kalitesinde herhangi bir kayıp olmadan, son baskı için yerel yazıcıya gönderilir.
Eğer uygulama veya spool server PDF verisi oluşturursa, sıkıştırılmış formatta uç terminale iletilir ve Adobe Reader kullanılarak doğrudan baskı alınır.
Unutmayın Host Integration Service sadece Application Server altyapısı ile birlikte kullanılabilir.

Avantajlarınız
Mükemmel toplu baskıya güvenin
Dışarıdan oluşturulan baskı akışları sorunsuz bir şekilde Citrix XenApp veya Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri ortamına entegre olur.
ThinPrint Application Server Engine avantajlarından yararlanın, ThinPrint Host integration Service için temel ürün – bant genişliği yönetimi, yüksek oranda baskı veri sıkıştırması ve daha fazlası
Baskı işlerinin dinamik, kullanıcıya yönelik dağıtımı sayesinde, çalışanlarınız her an çalışabilir ve baskılar alabilir.
Yazdırma işleriniz baskı için ayrı bir port açılmasına gerek kalmadan RDP/ICA ile sanal kanal üzerinden güvenli bir şekilde iletilir.
Baskı veriniz maskeli ağlarda bile güvenli şekilde dağıtılır.