turkcel superonline map

Ses Hizmetleri:
En yüksek kalitede hizmet veren sabit ve mobil operatörler, her zaman en iyi son kullanıcı deneyimini garanti eden, güvenilir ve kaliteli bir transit operatörle çalışmayı tercih ederler. Turkcell Superonline bu ihtiyacı mobil müşteri memnuniyeti ile birleşen güçlü ve uzun süreli iş birliği kurma odağı sayesinde garanti etmekte ve karşılamaktadır. Bu doğrultuda Turkcell Superonline’ın Toptan ses portföyü her daim en iyi kalite ile müşterilerine kusursuz bir ağ sunmaktadır.​
Ses hizmetlerimiz, ortalama NER>% 95 oranı ile uluslararası dolaşım sonlandırması için küresel bir kapsama sağlamakta ve doğru CLI transmisyonu ile operatörlere ulaştırılmaktadır. Aralık 2004’ten bu yana Toptan Satış birimiyle hizmetlerini sunmakta olan Turkcell Superonline, Türkiye ile denizaşırı ülkeler arasındaki çağrı orijinasyonu ve terminasyonunu gerçekleştirirken, dünya çapındaki niş destinasyonlar için de bir ana geçiş noktası haline gelmiştir.
Turkcell Superonline bugün yıllık bazda taşıdığı 1 milyardan fazla dakika ve 50’nin üzerinde uluslararası operatör bağlantısı ile Avrupa, Orta Doğu ve Asya’daki lider operatörlerle doğrudan işbirliği içerisindedir. Toptan seviyede ses hizmetleriyle Turkcell Superonline, yaygın ve güçlü ağı sayesinde müşterilerinin, yüksek kapasitedeki ve kalitedeki ses hatlarına mükemmel bir erişim elde etmesini sağlamaktadır.
Dünyanın en büyük mobil ve sabit oper​atörlerine transit ses sağlayıcısı olarak hizmet veren Turkcell Superonline, yüksek kalitedeki sınırlar ötesi ses hizmetini Avrupa ve Orta Doğu’daki iletişim pazarına TDM ve IP erişim alternatifleriyle ulaştırmaktadır. Müşterilerinizi dünya ile konuşturabilecek, yüksek güvenilirlikteki ve CLI garantili trafik sunabilen bir operatör arayışındaysanız, tek yapmanız gereken Turkcell Superonline ile uluslararası ara bağlantı kurmaktır.

Kapasite Hizmetleri :
Turkcell Superonline’ın DWDM/SDH kapasite servisleri uçtan uca ve korumalı devre ara bağlantıları ile Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler’e hizmet vermektedir.
100G otomatik ve hızlı anahtarlama teknolojileri üzerinden hizmet verdiğimiz servis ürün kataloğumuz aşağıdaki servisleri kapsamaktadır.
E1’den STM-64’e kadar SDH servisleri E1, E3, STM-1, STM-4, STM-16, STM-64 1 Gbps’den 100 Gbps’ye kadar DWDM üzerinden korumalı dalga boyu servisleri 1G, 1​0G, 100G Müşteri ihtiyacına göre korumalı ya da korumasız network dizaynı Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler’e düşük gecikme ve düşük paket kaybı ile erişim yüksek güvenilirlik SLA-Hizmet taahhüt sözleşmeleri ile garanti altına alınmış servis seviyeleri 7x24 aktif devre izleme Turkcell Superonline, kendi altyapısıyla sağladığı 4 adet Avrupa sınır geçişi ile birlikte, birçok koruma ve yedeklilik senaryosuyla, ilgili devreleri önemli Avrupa şehirlerine bağımsız rotalardan sağlayabilmektedir. Yine kendi altyapımız ile sağladığımız 6 adet doğu sınır geçişi ile de Ortadoğu, Arap Yarımadası, Türki Cumhuriyetler, Kafkasya ve Arap yarımadasına servisler verebilmekteyiz.

​IP Transit Hizmetleri :
​Turkcell Superonline, dünyadaki önemli Tier-1 İnternet servis sağlayıcıları ile İstanbul’da doğrudan bağlıdır ve Avrupa’ya kendi fiber altyapısı üzerinden erişebilir durumdadır. Turkcell Superonline’ın IP transit servisi, İnternet üzerindeki küresel network’lere minimum gecikme ve yüksek performans ile ulaşabilir seviyededir ve aşağıdaki yetenekleri sunabilmektedir.
E1’den 100G’ye kadar hızlarda İnternet servisi Kapsamlı SLA-hizmet seviyesi taahhütleri ile garantili servis performansı Optimum performans garantisi ve en uç noktalara kadar erişebilme En üst kalitedeki İnternet bağlantısını tek bir AS-Otonom Sistem üzerinden yönetebilme IP VPN (MPLS) Turkcell Superonline MPLS VPN servisi, müşteriye her türlü terzi usulü çözümler sunabilmek ve müşterinin özel isteklerini karşılayabilmek için müşterinin kalite taleplerini, her türlü bağlantı ve farklı hız seçeneklerini desteklerken aynı zamanda da maksimum seviyede esneklik sunabilmektedir.

Turkcell Superonline MPLS VPN servisi aşağıdaki özellikleri sunmaktadır.
Atanmış özel ağ üzerinden yüksek güvenlikli ve korumalı sanal özel ağlar Hizmet taahhüt sözleşmeleri ile garanti altına alınmış kapsamlı SLA-hizmet seviyeleri Tek devre üzerinden çoklu bağlantı imkanı Yerel ve uluslararası MPLS NNI imkanı Geniş coğrafi kapsama Müşteri ihtiyacına göre kurulum, devreye alım ve ekipman belirleme.

Ethernet Hizmetleri :
Turkcell Superonline kendi fiber altyapısında, en son teknolojilere sahip ethernet servislerini müşterilerine sunmaktadır. Servis ürün kataloğumuz; uçtan uca, yönetilebilir ve korumalı çözümler ile müşteri ihtiyacına göre özelleşmiş bağlantı çözümlerini kapsamaktadır.​​
Turkcell Superonline Ethernet servislerinin sahip olduğu temel özellikler ve faydalar şunlardır.
Atanmış bant genişliği ve yüksek performans 2 Mbps’den 10 Gbps’ye kadar ölçeklenebilir bant genişlikleri Kiralık hat teknolojisine göre maliyet avantajlı çözümler Network kaynaklarının daha verimli kullanılarak müşteri servisinin daha hızlı devreye alımı MPLS trafik yönetiminin etkin şekilde kullanımı Uzman Proje kurulum ekipleri ve uçtan uca kurulum desteği Güvenli ve servis garantili bant genişliği Ethernet-over-MPLS ve Ethernet-over-SDH/DWDM teknolojileriyle performans optimizasyonu Mevcut ve önceden reserve edilmiş 10GE bağlantılar ile yüksek hızda devreye alım Uygulama ihtiyaçlarına göre ölçeklendirile bilme Optimum birim maliyetleri belirleyerek, yatırım geri dönüşüm süresini azaltma Farklı coğrafyalarda geniş yelpazede ve esnek erişim metodları sunabilmektir.
Hizmet portföyümü​z aşağıdaki servisleri içermektedir :​
Ethernet-over-SDH/DWDM Turkcell Superonline Network altyapısı 100G DWDM teknoloji yatırımına sahip olduğundan yeni iletim teknolojileri şebekede kullanıma hazır şekilde bulunmaktadır. Network’ün tüm segmentlerinin paket bazlı iletimi desteklemediği bazı duruml​arda ise Ethernet over SDH/DWDM teknolojisi kullanılmaya devam edilmektedir.
Turkcell Superonline Ethernet-over-SDH/DWDM servisleri, Ethernet servislerinin SDH/DWDM Network’ü üzerinden iletilmesine izin vermektedir. Böylece STM-64 / STM-16 / STM-4 / STM-1 / 1G / 10G / 100G arayüzleri üzerinden Ethernet servisleri verilmesi sağlanabilmektedir.
Ethernet-over-MPLS Ethernet servislerinin sunmanın çeşitli yolları bulunmakla birlikte; Ethernet-over-MPLS teknolojisinin; mesh bağlantı yapısını desteklemesi, VPN altyapısına izin vermesi ve servis kalite parametrelerini (QoS) desteklemesi itibariyle son zamanların en ön plana çıkan servis çözümü olduğunu söyleyebiliriz. Turkcell Superonline 2 Mbps’den 10 Gbps’ye kadar Ethernet-over-MPLS servislerini korumalı 100G altyapısı üzerinden sağlayabilmektedir.​

Yönetilebilir Network Hizmetleri :
Turkcell Superonline Yönetilebilir Network Hizmetleri; müşterilerin donanım kurulum, konfigürasyon, izleme, yönetim ve bakım hizmetleri ile birlikte tüm proje yaşam döngüsü boyunca sağlanabilecek güvenlik hizmetleri ve uzaktan bağlantı servislerini de kapsayan içerikte sunulmaktadır. Öte yanda​n Turkcell Superonline, kullandığı özel tasarım hizmeti ile network yönetim servislerinin proje yönetimi, danışmanlık ve teknik destek hizmetlerini de sağlamaktadır.​​
Hizmet ​portföyümüz aşağ​ıdaki servisleri içermektedir.

Danışmanlık Hizmetleri:
Turkcell Superonline, güçlü Telekom bilgi birikimi ve deneyimi ile çok geniş bir kapsamda network çözümleri danışmanlığı, A’dan Z’ye teknik dizayn danışmanlığı ve Proje Yönetimi Danışmanlığı hizme​tleri sunmaktadır.
Satış Sonrası Destek Hizmetleri İzleme:​
Turkcell Superonline aktif olarak, müşterilerine sunduğu devrelerin izlemesini ve kesinti süreleri takibini yapmaktadır.

​Problem Yönetimi:
Network üzerinde herhangi bir problem oluştuğunda, Turkcell Superonline olayın kök nedenini hızlı bir şekilde belirlemekte ve 1., 2. ve 3. Seviye profesyonel destek ekipleri ile eskalasyon mekanizmalarını kullanarak, problemin çözülmesi için gerekli aksiyonları çok hızlı almaktadır.
Raporlama:
Servis erişilebilirlik raporları periyodik olarak müşteri ile paylaşılmaktadır.
Yerinde Destek Servisleri:​ Uzman saha mühendislerimiz tarafından gerekli müdahale yerinde yapılarak, uzaktan çözülemeyen tüm problemlerde hızlı müdahale sağlanmaktadır.
Ekipman Destek Servisleri: Üretici firmalar ile yapılan özel kontratlar kapsamında, arızalı ekipmanlar için destek süreçleri işletilmekte ve gerektiğinde yerine hızlı bir şekilde yenisi gönderilerek ekipman değişimi yapılmaktadır.
Hizmet Seviyesi Taahhütleri: Kurulum ve destek süreçlerinde, müşteri ihtiyacına göre farklılaşabilen SLA-hizmet seviyesi taahhütleri tanımlanabilmektedir.

Yerel Ağ Erişim, Barındırma ve Veri Hizmetleri Merkezi :
Turkcell Superonline, Türkiye’de faaliyet göstermek isteyen uluslararası operatörlere yerel ağ erişimi, barındırma ve veri merkezi hizmetleri sunmaktadır. Teknolojik veri merkezlerimiz İstanbul Asya ve Avrupa yakası ile Ankara’da faaliyet göstermektedir.​​ ​Servis ürün kataloğumuz aşağıdaki servisleri kapsamaktadır.
POP Barındırma Turkcell Superonline tümüyle yedekli ve güvenilir altyapısı ile uluslararası toptan operatörlerin POP’larını barındırmaktadır. Yüksek SLA-hizmet seviyesi taahhüt anlaşmaları ile IP Transit, kapasite ve MPLS servislerini sağlamaktadır.
Sanal POP, Fiziksel POP’un operatör için bir seçenek olmadığı durumlarda, Turkcell Superonline kendi altyapısı üzerinden gerekli kaynakları rezerve ederek, operatöre sanal POP hizmeti de sağlayabilmekte, teknik ve finansal kapsamda üst seviye seçenekler sunmaktadır.
Barındırma Turkcell Superonline yüksek standartlı barındırma hizmeti sunarak, operatörün aktif ve pasif ekipmanlarını kendi veri merkezlerinde barındırmaktadır
Bağlantı Turkcell Superonline operatör standartlarında birçok hizmeti, özellikle de ara bağlantı servislerini, global standartlarda ilgili operatörlere sunabilmektedir.
Yerel ağ erişimi NNI, toptan operatörün işbirliği yaptığı operatör altyapısını kullanarak, kendi servislerini genişletebilme imkanı sunan bir yapıdır. Turkcell Superonline, NNI yapısının sağladığı faydalar ile rekabete uygun maliyet avantajlı yerel ağ erişimi hizmetleri sunabilmektedir.
Bu servisler ile;​​ POP’larınızı yüksek standartlı ve güvenli Turkcell Superonline veri merkezlerinde barındırabilirsiniz . Veri güvenliği ve operasyonel erişilebilirlik açısından yüksek standartlı servisler alabilirsiniz. Maliyetleri optimize ederek karlılığınızı arttırabilirsiniz
Network ve İnternet servislerine kolay ve hızlı erişim alırsınız. Veri merkezi operasyonlarında 7x24 aktif teknik destek hizmeti alabilirsiniz.